Piancavallo je menší oblíbené lyžařské středisko, které dobře vystihuje slogan SNOW&FUN, kde se snoubí pestrá nabídka sjezdovek všech obtížností s bohatým polyžařským vyžitím. Z jedné strany je středisko obklopeno masívem Monte Cavallo a z druhé strany nabízí unikátní výhled na Jaderské moře. Tato nejjižněji položená lyžařská oblast Friuli Skiregionu překvapuje špičkovým parkem pro snowboarding a freestyle, ve kterém se koná řada prestižních mezinárodních závodů.
Po lyžování o zábavu není nouze, můžete vyzkoušet krytý bruslařský areál*, parta přátel si po domluvě může zahrát míčové sporty v zánovní tělocvičně* opravdu gigantických rozměrů, kterou by Piancavallu mohlo závidět nejedno velkoměsto. Adrenalin můžete doplnit na moderní skibobové dráze (Alpine Coaster) nebo se povozit ve psím spřežení. Nezanedbatelná je i nabídka pro milovníky bílé stopy, pro které je k dispozici 26 km upravených běžkařský tras. Pro rodiny s dětmi je v blízkosti hotelu Antares, Casy Stella Montis a hotelu 1301 INN vybudovaný zábavní park Nevelandia se spoustou moderních atrakcí - nafukovadla, sáňkařská dráha a další.
Kredit střediska, které se v minulosti řadilo mezi průkopníky umělého vysněžování, podtrhuje slušná nabídka hotelového ubytování v pěším dosahu sjezdovek, v oblíbených zkrácených kombinacích počtu nocí a skipasu, a to ve výtečném poměru kvalita nabízených služeb versus lákavá cena. Středisko je maximálně vhodné pro rodiny s dětmi, lyžařské výcviky a tréninky lyžařských klubů. I v tomto středisku všechny děti narozené v roce 2016 a mladší lyžují zcela zdarma.

NAŠE TIPY A DOPORUČENÍ:

 

  • všechny ubytovací kapacity v docházkové vzdálenosti od sjezdovek a s dětmi do 6 let (Stella Montis) resp. 7 let (Sporthotel di Piancavallo) za mimořádné ceny

  • všechny děti narozené v roce 2016 a mladší lyžují zcela zdarma.

  • ideální středisko pro začátečníky, školní výcviky a lyžařské kluby díky vysokému poměru sedaček a dostatku modrých a červených sjezdovek

  • možnost rezervace části sjezdovky pro trénink zdarma (mimo víkend)

  • fantastický snowpark i pro „fajnšmekry“

  • bohaté možnosti polyžařského vyžití: bruslení, bobová dráha, Nevelandia pro nejmenší, běžkařský okruh….

  • zajímavé finanční podmínky po celou sezónu  

piancavallo

TECHNICKÉ PARAMETRY STŘEDISKA PIANCAVALLO: 

Umělé zasněžování:
100% lyžařských tratí
Celková délka sjezdových tratí v km: 
25 km
Počty sjezdových tratí v km dle náročností: 
6 modrých/zelených,
17 červených,
2 černé
Počet sjezdových tratí v ks: 
13
Počty sjezdových tratí v ks dle náročností: 
3 zelené/modré,
9 červených,
1 černá
Nadmořská výška střediska:
1 245 - 1 865 m.n.m.
Počet běžkařských tratí v km: 
26 (1,6 km osvětlený okruh)
Počet přepravních zařízení v ks: 
12
Druhy a rozlišení přepravních zařízení v ks: 
6 sedaček,
1 lyžařský vlek,
5 pojízdných koberců (z nich 2 kryté)
Nejdelší sjezdovka / v km: 
Nazionale / 3,6
Lyžařské převýšení v m: 
620


Další služby: fun park pro snowpark/freestyle, cvičné plácky pro výuku, bobová dráha Alpine coaster, sáňkařská dráha, Nevelandia 1 a 2, lyžařská škola, půjčovny lyžařského a snowboardového vybavení, psí spřežení, tělocvična (míčové sporty), bruslení, organizovaný výstup na sněžnicích a nocleh ve vesnici Igloo (1650 m.n.m.), osvětlená běžkařská dráha, noční skialpinismus, jízda s loučemi, boardercross a skicross.

Fun park: komponovaný na slunečném místě ve 2 částech: 1. sekce – zábavná, rails, box.
2. sekce
 – věnovaná expertům, náročnější skoky, atd.

Park je vybavený ozvučením v síle 8 000 watt. Novinkou je tzv. „wood park“ situovaný mezi stromy, strukturovaný ze dřeva – otevřený nejen pro snowboardisty, ale i lyžaře. Více na www.funkparkpiancavallo.com. Pipe: ne, boardercross: ne, rail: 4, box: 13, kicker: 9 (5 x 0-4 m), (2 x 4,50-8 m), (2 x nad 8 m).

MÍSTNÍ VZDÁLENOSTI

Piancavallo – dálnice:
83 km
Piancavallo – Forni di Sopra: 104 km
Piancavallo – Ravascletto: 115 km
Piancavallo – Sella Nevea: 123 km
Piancavallo – Tarvisio: 140 km

 

VZDÁLENOST Z ČR

Piancavallo – Brno: 656 km
Piancavallo – Praha: 740 km

Skipasy v Piancavallu (Friuli Skiregion)


Nyní popíšeme jak fungují skipasy.

V námi nabízených zájezdech naleznete skipas již v ceně balíčku, ale samozřejmostí je možnost skipas odečíst a tím se z vás stane tzv. "nelyžař" nebo jednoduše  skipas upravit dle vašeho přání (umíme letos nově i 1 denní skipasy, pokud máte zájem však lyžovat jen pár hodin, je nutné si jej zakoupit přímo na skipasárně v Piancavallu. Úpravou skipasu se má na mysli jeho případné zkrácení délky lyžařských dní či naopak rozšíření na více dní. V základní ceně našich zájezdů je skipas pro dospělou osobu, pokud ale spadáte do kategorie dítě či senior (podle věku viz níže) nebo junior, bude vám odečetena příslušná částka, která je vždy uvedena u každého zájezdu v záložce skipas podle příslušné kombinace nocí ubytování a dní lyžování.

Lyžařské skipasy lze na místě zakoupit buď na tzv." sci@ore" = lyžuj hodiny od 2 do 5 h nebo 1 denní skipas či vícedenní.
Skipasy zakoupené v Piancavallu na určité hodiny nebo 1 den (39,50 € - dospělá osoba) opravňují svého držitele k lyžování pouze v Piancavallu. Pokud si zakoupíte nebo máte přes nás v ceně zájezdu vícedenní skipas - tzn. od 2 denního, pak je platný na tzv. Friuli skiregion - opravňuje držitele k lyžování v níže uvedených skiareálech, které nejsou po lyžích propojeny. Nebo můžete využít zvýhodněných balíčků zájezdů, kde je v ceně jak ubytování, tak skipas.

 

PLOŠNÁ PLATNOST VÍCEDENNÍHO SKIPASU FRIULI SKIREGION

to znamená, kde všude můžete na 1 skipas lyžovat (upozorňujeme, že vzdálenosti mezi jednotlivými středisky takřka zavrhují možnost návštěvy jiných skiareálů s vyjímkou Sella Nevei a Tarvisia = 19 km, nebo při cestě do či z Ravascletta či Piancavalla 1. či poslední den lyžování v Tarvisiu, které je hned u dálnice a při cestě)
- RAVASCLETTO / ZONCOLAN
- SELLA NEVEA / CANIN (z důvodů Covid opatření nyní nefunguje propojení italské strany ze slovinským Bovcem!)
- TARVISIO / MONTE LUSSARI
- FORNI DI SOPRA 
- PIANCAVALLO
- SAPPADA

Na vícedenní skipasy jsou potřeba fotografie!

Neznamená to ale, že musíte mít vlastní fotografii, jednoduše si Vás v kase vyfotí nebo je žádán cestovní doklad pro možnost kopie fotografie. Protože se jedná o skipasy ve formě magnetických karet (tzv. keycard), jsou tyto při jejich vyzvednutí zálohovány vratnou kaucí ve výši cca 5 € / skipas. UPOZORNĚNÍ: pro kategorie zdarma: bimbo a senior je nutné doložit věk příslušným dokladem!

Skipasárny nabízejí speciálně zvýhodněné ceny pro školní kolektivy ve všech termínech od 9.01.2023. Máte-li zájem o nabídku, napiště nám!
Podmínkou je kolektiv minimálně 15 platících studentů ve věku max. do 18 let s doprovodem, samozřejmostí je seznam osob s hlavičkou školní instituce!

VĚKOVÉ KATEGORIE SKIPASŮ NABÍZENÉ NAŠÍM PROSTŘEDNICTVÍM:

kategorie bimbo:
děti narozené v roce 2016 (po 31.12.2015) a mladší lyžují zcela ZDARMA.

kategorie junior:
osoby narozené v letech 2009 – 2015 (obdrží slevu ze základní tabulkové ceny zájezdu, naleznete v záložce skipas v detailu zájezdu.

kategorie senior nad 75 let:
osoby narozené v roce 1947 (před 01.01.1948) a starší, lyžují zcela ZDARMA.

 

 

ZIMNÍ SEZÓNA JE ROZDĚLENA NA 2 OBDOBÍ:

nízká sezóna: do 18.12.2022 a od 13.03.2023

hlavní sezóna: od 19.12.2022 do 12.03.2023

předpokládané otevření sezóny je plánované na 08.12.2022 a ukončení sezóny 21.03.2023

 

 

NOČNÍ LYŽOVÁNÍ POUZE V TARVISIU:

POZOR PRO SEZÓNU 2023 JE NOČNÍ LYŽOVÁNÍ ZRUŠENO!

Každé úterý (zpravidla od 05.01.2022) od 20.00 h - 23.00 h a každý pátek (zpravidla do 12.03.2023) non-stop od 9.00 hodin do 23 hodin (od 16.00 h - 23.00 h na noční skipas).
Cena skipasu na noční lyžování je pro naše klienty s vícedenním denním skipasem za 15 € (oficiální cena je cca 20 €), otevřená je spodní část sjezdovky Prampero.
Speciální cena pouze na výjezd a sjezd na Monte Lussari je 10 € - můžete povečeřet v jedné z hospůdek na Monte Lussari a zažít tak nezapomenutelnou atmosféru poutního místa!

 

 

 

ZÁVODY V PIANCAVALLU:
21.1.-28.1. 2023  EYOF

Od 21. do 28. ledna 2023 se uskuteční XVI. Evropský zimní olympijský festival mládeže: 8 dní soutěží pro nadějné mladé evropské sportovce, kteří budou závodit na území Friuli Venezia Giulia a také v sousedních zemích Rakouska (Spittal) a Slovinsku ( planica).Nicméně v Piancavallu nijak zásadně provoz sjezdovek ovlivněn nebude, protože  Piancavallo bude hostit Snowboard Alpine Cross a Curling. Uzavřen pro veřejnost bude snowboardový park.

 

forline Promotour

 FB G+ Instagram youtube

telefon Tel.: 515 915 290

Dovolujeme si Vás upozornit, že naše cestovní kancelář FOR-LINE tour je řádně pojištěna pro případ úpadku, a to v rozsahu a za podmínek stanovených zákonem č. 159/99 Sb.

Osobní údaje

Nastavení cookies

ACKA cest

 

 

Top